1. Jaký je rozdíl mezi štítkem pro barevnou laserovou tiskárnu a štítkem pro laserovou tiskárnu?

  Štítky pro barevné laserové tiskárny byly vyvinuty konkrétně pro použití v barevné laserové tiskárně. Materiál štítku, podkladový list a lepidlo byly vyvinuty pro zajištění bezpečného průchodu štítku vícenásobnými upravovacími stanicemi barevné laserové tiskárny (červená, modrá, žlutá a černá). Standardní laserové štítky jsou navrženy pro použití v černobílých laserových tiskárnách.

 2. Všeobecné rady pro inkoustovou tiskárnu

  Před tiskem na list štítků nejprve vytiskněte na prázdný kus papíru. Umístěte list k tisku před štítkový list a poté u světla zkontrolujte správnou polohu tisku.
  - Nahlédněte do návodu vaší tiskárny pro doporučení ohledně zavádění a podávání. Mnoho tiskáren má zvláštní pokyny pro zavádění štítků.
  - Zkontrolujte oddělení štítkových listů před zavedením do podavače papíru. NEOHÝBEJTE ROHY.
  - Pro snadnější podávání u většiny tiskáren umístěte štítkové listy do podavače papíru na vrch 25 listů běžného papíru.
  - Seřiďte páku šířky papíru tak, aby se těsně dotýkala hrany stohu štítků a štítky nebyly zaseknuté.
  - Pro nejlepší výsledky nechejte inkoust na výrobku zcela uschnout před odstraněním štítků z listu.
  - Skladujte nepoužité štítkové listy naplocho v původní krabici na chladném a suchém místě.
  - Listy štítků pro inkoustovou tiskárnu mohou projít inkoustovou tiskárnou pouze jednou; těsná cesta papíru inkoustové tiskárny může způsobit srolování štítku při více průchodech skrz tiskárnu. Toto by mohlo způsobit zaseknutí štítku či odloupnutí uvnitř tiskárny a nákladnou opravu. Záruka výkonnosti bez zaseknutí Avery pokrývá pouze listy štítků, které prošly inkoustovou tiskárnou jednou.
  - Pouze štítky určené pro inkoustovou tiskárnu by měly být používány s inkoustovými tiskárnami. Ruční, kopírkové a laserové štítky nebudou konzistentně procházet a mohou poškodit inkoustové tiskárny.
  - Pro bezproblémový tisk štítků nechávejte svou tiskárnu důkladně vyčistit na pravidelné bázi.
  - Jmenovkové štítky jsou určeny pro většinu látek, vyjma kůže, semiše, hedvábí, plastu, sametu, manšestru, vinylu a lamé.

 3. Všeobecné rady pro laserovou tiskárnu

  Před tiskem na list štítků nejprve vytiskněte na prázdný kus papíru. Umístěte list k tisku před štítkový list a poté u světla zkontrolujte správnou polohu tisku.
  - Zkontrolujte oddělení štítkových listů před zavedením do podavače papíru. NEOHÝBEJTE ROHY.
  - Pouze štítky určené pro laserovou tiskárnu by měly být používány s laserovými tiskárnami. Ruční, kopírkové a inkoustové štítky nebudou konzistentně procházet a mohou poškodit laserové tiskárny.
  - Většina laserových výrobků je navržena pro fungování v laserových tiskárnách při tisku přímo z automatického podavače.
  - Nahlédněte do návodu vaší tiskárny pro doporučení ohledně zavádění a podávání. Mnoho tiskáren má zvláštní pokyny ohledně směru, kterým byste měli zavádět listy.
  - Listy štítků pro laserovou tiskárnu mohou projít laserovou tiskárnou pouze jednou, protože teplo tiskárny způsobuje změknutí lepidla. Při druhém průchodu listu štítků tiskárnou by lepidlo mohlo vytéct a přilnout k vnitřním částem tiskárny, což by mohlo způsobit zaseknutí či odloupnutí štítků uvnitř tiskárny. Záruka výkonnosti bez zaseknutí Avery pokrývá pouze listy štítků, které prošly laserovou tiskárnou jednou.
  - Fluorescenční a pastelové štítky Avery pro laserové tiskárny nejsou doporučeny pro inkoustové tiskárny.
  - Pro bezproblémový tisk štítků nechávejte svou tiskárnu důkladně vyčistit na pravidelné bázi.
  - Jmenovkové štítky jsou určeny pro většinu látek, vyjma kůže, semiše, hedvábí, plastu, sametu, manšestru, vinylu a lamé.

 4. Jak mohu optimalizovat mé tiskové výsledky u mé barevné laserové tiskárny?

  Pro optimální výkonnost prosím přejděte do 'tisknout', poté 'možnosti', poté zvýrazněte 'papír'.
  Tam, kde je napsáno 'typ', prosím změňte parametr na 'silný'

 5. Mohu vytisknout několik štítků a uložit list se štítky pro budoucí tisk?

  Avery doporučuje, abyste nepodávali list štítků do laserové či inkoustové tiskárny, jakmile byly štítky odstraněny.
  (Naše záruka výkonnosti bez zaseknutí pokrývá pouze list štítků, který prošel laserovou tiskárnou jednou.)
  Teplo a těsná cesta papíru laserovou tiskárnou a tření v inkoustové tiskárně může způsobit zaseknutí či odloupnutí štítku uvnitř tiskárny, což způsobí poškození tiskárny. Pro tisk menšího počtu štítků doporučujeme štítky pro tisk či psaní Avery. Tyto štítky jsou na menším listu, kde je méně štítků na stránku.

 6. Mohu tisknout na výrobek pro laserovou tiskárnu inkoustovou tiskárnou nebo na výrobek pro inkoustovou tiskárnu laserovou tiskárnou?

  Ne, výrobky pro laserové tiskárny by měly být potištěny laserovou tiskárnou a výrobky pro inkoustové tiskárny naopak inkoustovou. Použitím výrobku s nesprávnou tiskárnou zhoršíte výsledky tisku a riskujete vážné poškození vaší tiskárny.

 7. Zarovnání tisku je chybné

  Pokud je vaše tiskárna Multifunkční zařízení (Tiskárna, Skener, Kopírka, Fax), vyzkoušejte tisk vašeho štítkového dokumentu na obyčejný kus papíru a držet ho za štítky.
  Zarovnání tisku je chybné na štítcích a chybné na papíře. Tento typ problému je výsledkem součásti uvnitř tiskárny, která detekuje okraj papíru a normálně by znamenala, že vaše tiskárna je nekompatibilní se štítky Avery. Pokud je ale zarovnání konzistentní, např. pokaždé 10 mm příliš vysoko, můžete běžně editovat váš štítkový dokument pro opravu problémů. Pokud například používáte Word, můžete použít ‘Pravítko’ vlevo dole vašeho dokumentu Word pro posunutí Štítkové šablony dolů na stránce. Pro toto jednoduše umístěte váš ukazatel na řádek ‘Horní okraj’ na ‘Pravítku’. Klepněte a přetáhněte ‘Horní okraj’ dolů o 10 mm. (Pro hladký pohyb můžete držet klávesu ‘Alt’ na vaší klávesnici při klepnutí a tažení.)
  Používáte-li Avery DesignPro, můžete posunout váš návrh dolů výběrem nabídky ‘Editovat’, klepnutím na ‘Vybrat vše’, poté jednoduše klepnout a přetáhnout váš návrh požadovaným směrem.

 8. Mohu tisknout až k okraji štítků Avery?

  Ano, to jistě můžete. Toto se nazývá tisk s plným pouštěním barvy. Nicméně byste měli zvážit, že pro rozložení, kde se jeden štítek dotýká přilehlého, by mohlo být snadné, aby text či obrázek byl vytištěn mírně pod nebo nad hranou štítků. V tom případě bychom doporučili například zabránit přítomnosti textu či obrázků příliš blízko okrajům štítku.

 9. Můj výtisk je zmenšený na méně než 100 %.

  Některé tiskárny (například tiskárny Epson) mají funkci ‘Zmenšit/Zvětšit’, která je implicitně nastavena na 94 % či 97 % (místo 100 %). Pro nastavení na 100 % klepněte na záložku ‘Rozložení’ a v oddíle ‘Zmenšit/Zvětšit’ zvolte ‘Upravit’ a měli byste poté být schopni změnit zvětšení na 100 %.

 10. Toner nedrží na štítku. Proč tomu tak je?

  Nastává to proto, že štítky procházejí tiskárnou příliš rychle a toner se nezahřeje dostatečně pro přilnutí ke štítkům. Prosím zkontrolujte nastavení ovladače vaší tiskárny. Pro štítky a silný papír byste měli vždy používat nastavení ovladače tiskárny pro štítky, karton, silný materiál či podobně. Zahřátí tiskárny trochu před tiskem štítků také pomůže. Toto lze provést tiskem jiných dokumentů před tiskem vašich štítků.


 
Softwarebanner

Avery návrh
a tisk online
Bez nutnosti
stažení softwaru

Začněte zde