Jaký materiál zvolit pro etiketu?

Jak najít správný materiál pro označení vašeho výrobku?

Při výběru materiálu je třeba zvážit několik faktorů. Kromě správného "vzhledu a stylu" byste si také měli předem položit několik otázek týkajících se použití :

Budou vaše výrobky vystaveny nízkým teplotám, například v lednici nebo ve sklepě?
Budou vystaveny vlhkosti?
Chcete, aby vaše etiketa byla lesklá nebo matná?
Je obal nebo nádoba výrobku průhledná?
Chcete, aby vaše etiketa vypadala elegantně a profesionálně?
Jsou vaše výrobky vystaveny na regále nebo v internetovém obchodě?

Ať už je váš cíl jakýkoli, pomocí níže uvedených tipů určitě najdete ten správný materiál pro svůj sortiment.

What material to choose for a label 1

Kdy zvolit papírové etikety?

Papírové etikety jsou vhodné především pro lepení na obaly výrobků uchovávaných v suchých prostorách. Tyto etikety jsou k dispozici v mnoha barvách a tvarech, a co je také důležité, obvykle jsou levnější. Bohužel mají poměrně relativně krátkou životnost a jejich odolnost vůči vlhkosti, chemikáliím, oděru a extrémním teplotám je omezená. Vybírat můžete z lakovaných, matných nebo vysoce lesklých verzí.

Bílé papírové etikety

Bílé papírové etikety

Bílé papírové etikety jsou nejoblíbenější formou popisu obsahu balení. Slouží jako nejklasičtější označení výrobků a také k vytváření etiket na balíky a poštu. Lze je také použít k označování obalů s potravinami. Kromě bílé jsou k dispozici i v mnoha dalších barvách.

Přírodní hnědý kraftový papír

Přírodní hnědý kraftový papír

Hnědý kraftový papír je vhodný například pro označování řemeslných výrobků, přírodních produktů nebo biopotravin. Tento materiál okamžitě poukazuje na ekologický aspekt označeného výrobku. Přírodní hnědý papír má vzhled, který je velmi příjemný na pohled a velmi dobře se hodí k hnědým kartonovým obalům. Materiál je 100% recyklovatelný.

Recyklované etikety

Recyklované etikety

Pokud je pro vás ekologie na prvním místě, pak jsou tyto etikety určeny právě pro vás. Jsou vyrobeny ze 100% recyklovaného materiálu a představují naši nejekologičtější alternativu k běžnému papíru. Tyto etikety jsou biologicky odbouratelné a bělené bez použití chlóru pro jedinečný vzhled.

Kdy zvolit fóliové etikety?

Potřebujete odolnější a trvanlivější etiketu? Určitě vyzkoušejte fóliové etikety! Tyto etikety jsou vyrobeny z fólie (polyesteru nebo polyethylenu) odolné proti výkyvu teplot, roztržení, oleji, vodě, UV záření a vyblednutí. Ideální pro označování všech výrobků, které jsou vystaveny nepříznivým venkovním podmínkám, jako jsou zdravotní a bezpečnostní značky, obaly, které se nacházejí v dílně nebo ve výrobě atd.

Bílá fólie

Bílá fólie

Přichází váš výrobek do styku s vodou, drsnými povětrnostními a teplotními podmínkami, chemikáliemi, mazivy a dalšími látkami? Pokud ano, vyzkoušejte naše etikety z bílé fólie. Díky speciálním filmovým vrstvám jsou tyto samolepky voděodolné, odolné proti roztržení, poškození a dalším vlastnostem. Ideální pro speciální potřeby!

Průhledná fólie

Průhledná fólie

Průhledné etikety jsou ideální pro lepení na hladké povrchy, jako jsou láhve, sklenice apod. Umístěním průhledné etikety na průhledný podklad můžete zvýraznit jeho obsah a zároveň se nemusíte obávat poškrábání, rozbití nebo namočení samolepky. Zdůrazníte tak vysokou kvalitu svého výrobku se vzhledem "bez etikety".